В сучасному світі ми тією чи іншою мірою залежимо від наявності електроживлення. З розвитком електронних технологій та інтернету ми потребуємо постійно бути на зв’язку. Сучасні гаджети є портативними та мобільними і потребують час від часу зовнішнього живлення для заряджання. В допомозі стають зовнішні портативні накопичувачі енергії – повербанки.
Що таке повербанк?
Повербанк є потужним накопичувачем елктричної енергії, яка використовується для заряджання та підтримання автономної роботи різних мобільних пристроїв: смартфонів, ноутбуків, планшетів etc. Це фактично батарея ноутбука чи смартфона, виконана в окремому корпусі. Всередині корпусу повербанка розміщені кілька елементів живлення, які керуються платою контролера. Повербанк обладнаний роз'ємами для під'єднання різних ґаджетів - портами USB, MicroUSB як праволо типів B та C. Зовні повербанк виглядає як брусок, але деякі моделі містять яскраві та незвичайні дизайнерські рішення.
За призначенням розрізняють такі типи повербанків:
• Для ноутбука. Це масивні портативні батареї для, які мають ємність від мають 15 до 60 тисяч мАгод та напругу не менше ніж 12В (більшість ноутбуків живляться від 19-20В). Стають в допомозі для заряджання для ноутбука в дорозі або в поїздці.
• Для планшета . Універсальні мобільні батареї. Підходять для підзаряджання не тільки планшетів, але і смартфонів, смарт-годинників, браслетів. Вони мають середню потужність, виробляються в стандартному та яскравому дизайні.
• Для телефона (Для смартфона). Як повербанк для смартфона може використовуватися УМБ і ще один різновид — чохол-акумулятор. Такий прилад не тільки заряджає, але ще й захищає від падінь. Принцип роботи цих бездротових зовнішніх акумуляторів досить простий: вони заряджаються від мережі, а внутрішні елементи зберігають заряд тривалий час і в міру потреби віддають його під'єднаному девайсу.
За типом акумулятора розрізняють такі типи повербанків:
• Літій-іонні (Li-Ion). Найбільш поширені та дешеві. Вони мають малий саморозряд, доволі велику вагу і забезпечують потрібні для більшості гаджетів рівні струму. Розраховані на 500-1000 циклів заряджання. Недолік - велика ймовірність виходу з ладу через перегрівання. Консистенція електроліту гелеподібна.
• Літій-полімерні (Li-Polymer). Є вдосконаленою версію літій-іонних батарей. Вони мало важать і мають захист від перегрівання. Консистенція електроліту у них рідка
• Повербанки з сонячною батареєю. Ці пристрої можуть додатково заряджатися від сонячної енергії.
Класифікація за матеріалом корпусу:
• Пластикові. Виробляються різних форм, кольорів і характеризуються легкою вагою, а також невеликими розмірами. На пластикові апарати можна наносити різні малюнки, щоб урізноманітнити дизайн. З вад виділяють крихкість, позаяк пластикові корпуси менш стійкі до пошкоджень і подряпин, ніж металеві.
• Металеві. Для виготовлення використовується алюміній. Металеві повербанки важчі та дорожчі від пластикових завдяки стійкості до ударів, падінь, подряпин.
• Захищені повербанки. Батареї такого типу є водонепроникними, захищені від ударів, пошкоджень і поломок, спеціальне покриття оберігає від вологи, вогкості, перепадів температур - сильної спеки або морозу.
Класифікація за типом індикатора:
• З LED-індикатором. Корпус повербанка обладнується світлодіодами, які показують рівень заряду. Цей показник приблизний, але дає користувачеві розуміння про стан заряду/розряду.
• РК дисплей. На такому екрані відображається точна інформація про стан заряду/розряду, а також дані про стан USB-портів.
Класифікація за кількістю портів:
• Один USB роз'єм на 1А. Підходять для дрібної техніки та випускаються з невеликою потужністю.
• Один USB роз'єм на 2А. Більш потужні модифікації. Підходять для фотоапаратів, ноутбуків та інших девайсів. Досить часто виробники комбінують роз'єми 1А і 2А, даючи змогу користувачеві одночасно заряджати два ґаджети.
Як вибрати повербанк?
Якщо ви вирішити недорого купити повербанк, менеджери ЕЛВІС допоможуть вибрати пристрій сумісний з вашим обладнанням та відповідно до ваших побажань та можливостей. У нашому каталозі представлена достатня кількість моделей зі швидкою доставкою по Києву та по Україні. На кожній сторінці товару розміщена інформація та інструкція про технічні характеристики, фото моделей. Як правило ми надаємо знижку від заявленої ціни.
Перед придбанням повербанку рекомендується враховувати такі моменти:
• Сумісність з вашим пристроєм. Перед купівлею варто звернути увагу, щоб вихідна напруга повербанку збігалася з вхідною напругою вашого пристрою. Перевірити цей показник можна на зарядному блоці або в інструкції. Найбільш поширена напруга у практично всіх смартфонів чи планшетів - 5В постійного струму.
• Сила струму. Важливий параметр, від нього залежить як швидко ваш пристрій буде заряджатися від повербанку. Якщо в повербанка сила струму менша, ніж потрібно для заряджання смартфону чи іншого пристрою, то заряджати його повербанк буде повільно або взагалі не зможе ініціалізувати процес заряджання.
• Ємність повербанку. Цей параметр визначає, скільки і як довго повербанк буде віддавати енергію вашому пристрою. Він впливає на габарити та розміри. У нашому каталозі є моделі з такою ємністю:
o На 5000 мА·год. Найдешевші та найкомпактніші моделі. Для підтримки автономної роботи одного пристрою.
o На 10000 мА·год. Середні розміри. Для підтримки автономної роботи одного пристрою.
o На 20000 мА·год. Середній показник. Повербанку з такою ємністю вистачить для тривалих періодів автономної роботи.
o На 50000 мА·год. Великі повербанки для кількох пристроїв та тривалих періодів автномної роботи.
• Додаткові опції: Для зручності повербанки оснащуються такими опціями:
o Два роз'єми USB. Дає змогу заряджати одночасно два пристрої.
o Світлодіодна підсвітка. Спрощує процес пошуку повербанку у темряві.
o Ліхтарик. Можна підсвітити.
• Зовнішній вигляд. Оскільки повербанк може слугувати елементом іміджу, користувачі можуть звертати увагу та вибирати пристрої з відповідними дизайнерськими рішеннями.