Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: 02096, м. Київ, вул. Сімферопольська 13а
02096, м. Київ, вул. Сімферопольська 13а
Понеділок - п'ятниця з 9.30 до 18.00
Субота, неділя вихідні
Консультації, прийом замовлень телефоном
та e-mail - без вихідних, з 9.00 до 20.00
Наш e-mail: mail@elvis.com.ua
+38 044 331-43-11 +38 067 468-69-00 +38 099 753-61-15 Замовити дзвінок

Система контролю доступу

Система контролю доступу
Абревіатура СКД (іноді її називають СКУД - система контролю та управління доступом) насправді являє собою просто ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ЗАМОК на ваших дверей. Звичайно, під поняття "замок" може підпадати маса пристроїв, що перегороджують прохід в приміщення (будівлю, територію тощо). Всі ці пристрої в системах контролю доступу позначаються терміном виконавчі пристрої.

Виконавчим пристроєм може бути власне замок (електромеханічний або електромагнітний), електромеханічна защіпка, турнікет, шлагбаум і т. п.

Власне будь-яка СКД призначена для того, щоб автоматично пропускати тих, кому дозволений прохід, і не пропускати тих, кому це заборонено. СКД дозволяє в будь-який час забезпечити контроль за ситуацією, порядок, безпеку персоналу і відвідувачів, збереження матеріальних цінностей та інформації. Всі відмінності існуючих систем полягають у тому, наскільки надійно, якісно, і зручно для користувача здійснюються функції системи контролю доступу.

Коротко про деякі терміни, що застосовуються в описах на системи контролю доступу.

• Визначення СКД

Система контролю доступу (СКД, іноді - система контролю та управління доступом - СКУД) - сукупність програмно-технічних засобів та організаційно-методичних заходів, за допомогою яких вирішується завдання контролю і управління відвідуванням окремих приміщень, а також оперативний контроль переміщення персоналу та часу його перебування на території об'єкта. Дійсно, СКД - це не тільки апаратура та програмне забезпечення, а продумана система управління персоналом.

• Ідентифікатор користувача

Це деякий пристрій або ознака, по якому визначається користувач. Ідентифікаторами можуть бути магнітні картки, безконтактні проксіміті карти, брелки Touch Memory, різні радіобрелки, зображення райдужної оболонки ока, відбиток пальця, відбиток долоні і багато інших фізичних ознак. Кожен ідентифікатор характеризуються певним унікальним двійковим кодом. В системі контролю доступу кожному коду ставиться у відповідність інформація про права і привілеї власника ідентифікатора.

Зараз застосовуються такі типи карт:

• Безконтактні радіочастотні (PROXIMITY) карти - найбільш перспективний і вживаний зараз тип карт. Безконтактні картки спрацьовують на відстані і не вимагають чіткого позиціювання, що забезпечує їх стійку роботу і зручність використання, високу пропускну здатність системи. Зчитувач генерує електромагнітне випромінювання певної частоти і, при внесенні карти до зони дії зчитувача, це випромінювання через вбудовану в карті антену живить чіп картки. Отримавши необхідну енергію для роботи, карта пересилає на зчитувач свій ідентифікаційний номер за допомогою електромагнітного імпульсу певної форми і частоти.

• Магнітні картки - менш поширений варіант, володіє декількома недоліками - малий термін служби, необхідність чіткого позиціонування. Існують карти з низькокоерцитивною і висококоерцитивною магнітною смугою і з записом на різні доріжки. Використовується як правило для ідентифікаторів з дуже обмеженим терміном дії.

• Карти Віганд - названі по імені вченого, який відкрив магнітний сплав, що володіє прямокутною петлею гистерезису. Всередині карти розташовані відрізки дроту з цього сплаву, які, при переміщенні повз них голівки, що зчитує, дозволяють отримувати інформацію. Ці карти довговічніші, ніж магнітні, але й дорожчі. Один з недоліків - те, що код в карту заноситься при виготовленні раз і назавжди.

• Штрих-кодові карти - на карту наноситься штриховий код. Існує складніший варіант - штрих-код закривається матеріалом, прозорим тільки в інфрачервоному світлі, зчитування відбувається в ІЧ-області спектру.

• Ключ-брелок "Touch memory" - металева таблетка, всередині якої розташований чіп ПЗП. При торканні таблетки зчитувача, з пам'яті таблетки в контролер пересилається унікальний код ідентифікатора.

Одна і та ж картка може відкривати як одні двері, так і служити "ключем" для декількох дверей. Для тимчасових співробітників і відвідувачів оформляються тимчасові або разові гостьові перепустки - картки з обмеженим терміном дії.

• Зчитувач

Пристрій, призначений для зчитування інформації з ідентифікатора, і передачі цієї інформації в контролер СКД.

• Точка проходу

Деяка перешкода (бар'єр), обладнана зчитувачем і виконавчим пристроєм. Точка проходу може бути повністю контрольованою або контрольованою тільки на вхід. У першому випадку, прохід оснащується двома зчитувачами - на вхід і на вихід. У другому випадку - тільки зчитувачем на вхід, вихід здійснюється вільно або по кнопці RTE.

• Кнопка RTE

Кнопка "ВИХІД" (Request To Exit) служить для примусового дозволу перетинання точки проходу, тобто відкривання виконавчого пристрою. При цьому факт відкривання фіксується в пам'яті контролера, але хто конкретно пройшов невідомо. Такі кнопки ставляться для забезпечення безперешкодного виходу з приміщень.

• Контролер СКД

Контролер - це серце СКД. Пристрій, призначений для обробки інформації від зчитувачів ідентифікаторів, прийняття рішення і керування виконавчими пристроями. За способом управління контролери СКД діляться на три класи: автономні, централізовані (мережеві) і комбіновані.

• Автономні контролери

Повністю закінчений пристрій, призначений для обслуговування, як правило, однієї точки проходу. Зустрічаються найрізноманітніші варіації: контролери, суміщені зі зчитувачем, контролери, вбудовані в електромагнітний замок і так далі. Автономні контролери розраховані на застосування різних типів зчитувачів. Як правило, автономні контролери розраховані на обслуговування невеликої кількості користувачів, звичайно до п'ятисот.

• Мережеві контролери

Термін, що позначає можливість роботи контролерів у мережі під управлінням комп'ютера. В цьому випадку функції прийняття рішення лягають на персональний комп'ютер з встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням. Мережеві контролери застосовуються для створення СКУД будь-якого ступеня складності. При цьому адміністрація одержує величезну кількість додаткових можливостей. Крім просто дозволу або заборони проходу, ви маєте, як правило, наступні можливості:

    - отримання звіту про наявність чи відсутність співробітників на роботі

    - ви маєте можливість практично миттєво дізнатися, де конкретно знаходиться співробітник

    - ви маєте можливість вести автоматичний табель обліку робочого часу

    - ви маєте можливість отримати звіт про те, хто і куди ходив практично за будь-який період часу

    - ви можете сформувати часовий графік проходу співробітників, тобто хто, куди і в який час може ходити

    - ви отримуєте можливість ведення бази даних співробітників (електронної картотеки), в яку ви заносите всю необхідну інформацію про співробітників, включаючи їхні фотографії.

... І багато, багато іншого. Тобто завжди існує можливість виконати найбільш екзотичні побажання власника СКУД.

• Комбіновані контролери

Поєднують в собі функції мережних і автономних контролерів. При наявності зв'язку з керуючим комп'ютером (on line) контролери працюють як мережний пристрій, при відсутності зв'язку - як автономні. Найкраще рішення для сучасних інтегрованих систем безпеки, дозволяють побудувати відмовостійку на гнучку СКД.

• Заборона подвійного проходу

Заборона подвійного проходу (anti passback) - це заборона на дозвіл проходу через одну і ту ж точку проходу користувача, який не вийшов з приміщення. Природно, ця можливість існує тільки для повністю контрольованої точки проходу, оскільки визначити, що людина увійшла, але не вийшла, можна тільки на проході, обладнаному двома зчитувачами на вхід і на вихід.

Функція заборони подвійного проходу введена для того, щоб утруднити передачу ідентифікатора іншій особі і є необхідною для коректного обліку робочого часу та організації підвищеного рівня контролю рухом персоналу та відвідувачів.

• Дисципліна проходу

Підтримка такого режиму проходів, при якому людина, що пройшла в приміщення, обладнане повністю контрольованою точкою проходу, не може пройти ні в яке інше приміщення, попередньо не вийшовши з контрольованого.

• Прохідна

Точка проходу, наділена особливими функціями. Людина, що не пройшла через точку проходу, позначену як прохідна, не зможе потрапити ні в одне приміщення об'єкта. Як правило, саме з часу проходу через прохідну підраховується робочий час.

• Фотоідентифікація

Можливість виводу на екран монітора комп'ютера фотографії власника ідентифікатора (з бази даних). Фотоідентифікація застосовується на прохідних, як додатковий захід захисту від несанкціонованого проходу. При цьому рішення про прохід може прийматися як автоматично, так і з підтвердженням від охоронця на прохідній.

Принцип функціонування системи контролю та управління доступом

Принцип функціонування системи контролю та управління доступом наступний:

Кожен співробітник, клієнт, відвідувач отримує ідентифікатор (електронний ключ) - пластикову картку або брелок з вмісту в ній індивідуальним кодом. "Електронні ключі" видаються в результаті реєстрації перерахованих осіб за допомогою засобів системи. Паспортні дані, фото (відео) та інші відомості про власника "електронного ключа" заносяться в персональну "електронну картку". Персональна "електронна картка" власника та код його "електронного ключа" зв'язуються один з одним і заносяться в спеціально організовані комп'ютерні бази даних.

Біля входу в будівлю або в холі приміщення встановлюються зчитувачі, що зчитують з карток їх код та інформацію про права доступу власника карти і передають цю інформацію в контролер системи.

В системі кожному коду поставлена у відповідність інформація про права власника картки. На підставі зіставлення цієї інформації і ситуації, при якій була пред'явлена картка, система приймає рішення: контролер відкриває або блокує двері (замки, турнікети), переводить приміщення в режим охорони, включає сигнал тривоги і т.д.

Всі факти пред'явлення карток та пов'язані з ними дії (проходи, тривоги і т. д.) фіксуються в контролері і зберігаються в комп'ютері. Інформація про події, викликаних пред'явленням карток, може бути використана надалі для отримання звітів по обліку робочого часу, порушень трудової дисципліни та ін.

На підприємствах можна виділити чотири характерні точки контролю доступу: прохідні, офісні приміщення, приміщення особливої важливості, і в'їзди / виїзди автотранспорту.

В залежності від того, яке стоїть перед вами завдання, ви можете вибрати відповідну систему контролю та управління доступом.

Невелика СКД дозволить запобігти доступ небажаних осіб, а співробітникам точно вказати ті приміщення, в які вони мають право доступу.

Більш складна система дозволить, крім обмеження доступу, призначити кожному співробітникові індивідуальний погодинний графік роботи, зберегти і потім переглянути інформацію про події за день. Системи можуть працювати в автономному режимі і під управлінням комп'ютера.

Комплексні СКД дозволяють вирішити питання безпеки та дисципліни, автоматизувати кадровий і бухгалтерський облік, створити автоматизоване робоче місце охоронця. Набір функцій, які виконуються комплексними системами, дає можливість використовувати систему контролю для виконання конкретних завдань саме на Вашому підприємстві або об'єкті.

Група компаній ЕЛВІС пропонує повний комплекс послуг з реалізації проектів систем контролю доступу. Інженери нашої компанії підберуть вам систему, оптимально відповідну вашому підприємству, а ціновий діапазон і робочі показники пропонованого нами устаткування задовольнять найбільш вибагливого замовника.

Ми впевнені, що будь-який замовник, незалежно від обсягів виконаних робіт оцінить компетентність нашої компанії, професіоналізм співробітників і індивідуальний підхід.

Система контролю доступу не є закінченою охоронною системою. Якщо ви маєте на меті завдання комплексної охорони, то крім системи контролю доступу може встановлюватися система відеоспостереження.

Коментарі