Індустрія систем замкнутого ТВ мігрує в напрямку переходу до повністю цифрових стандартів. Швидкість даної міграції залежить від характеристик нової системи, насамперед, якості відеозображення і витрат. На сьогоднішній день IP-відеосистеми з якістю зображень, аналогічних за якістю попередніх систем, залишаються досить дорогими, особливо якщо враховувати сукупну вартість володіння об'єктом. Враховуючи напружену економічну ситуацію, сьогодні більшість кінцевих користувачів стикаються з необхідністю скорочення витрат на системи відеоспостереження. Однак є методика, застосування якої дозволяє уникнути збільшення витрат при переході на цифрові системи.
При установці гібридної відеосистеми необхідно, в першу чергу, відмовитися від коаксіального кабелю і використовувати замість нього стаціонарну кабельну мережу. Перехід до Інтернет-протоколу (IP-системи) не означає, що вона буде складатися тільки з IP-камер з неекранованим кабелем "вита пара" (UTP-кабель) або волоконним кабелем, або тільки з аналогових камер з коаксіальним кабелем. Замість цього в гібридної UTP-системі максимально ефективно використовуються комбінації аналогових камер, пристроїв кодування і відносно недорогих гібридних цифрових пристроїв відеозапису зі стаціонарною провідною мережею зв'язку.
Треба сказати, що тенденції розвитку кабельних мереж передачі даних відеоспостереження змінювалися дуже швидко.
Раніше:
• Використовувалися переважно коаксіальні кабелі.
• Для вирішення проблем застосовувалися інші технології.
• Конвергенція - улюблений термін в інших галузях.
Сьогодні:
• Повсюдно впроваджується технологія "неекранованої витої пари".
• Розвивається технологія "інтернет-протоколу", проте не так швидко, як очікувалося.
• Усі технології процвітають при збільшенні витрат на коаксіальний кабель.
Завтра:
• Серцевиною ринку CCTV будуть володіти рішення на основі гібридного відео.
• IP-технологія буде переживати період процвітання.
Прискориться конвергенція IT та фізичних засобів охорони. У першу чергу в цьому будуть зацікавлені підприємства та організації, яким необхідно об'єднати всі функціональні можливості мережі фізичних засобів охорони на одній платформі управління та обслуговування.
Чому саме стаціонарна кабельна інфраструктура?
Стаціонарну або грунтовно забезпечену в інженерному відношенні кабельну мережу необхідно використовувати у всіх гібридних системах відеоспостереження. В цьому випадку середовище передачі даних дозволить знизити вартість системи і розширити асортимент продукції, незалежно від того, який спосіб передачі відеозображень використовується - аналоговий або по локальній мережі Ethernet. Стаціонарна кабельна мережа використовувалася в сфері передачі даних по ЛВС і в сфері телекомунікацій протягом декількох десятиліть. Інсталяція мережі проводиться швидко, її можна легко змінити, а експлуатаційні характеристики підвести під промисловий стандарт. Такий стандарт робочих характеристик залежить від категорії використовуваних елементів (5e, 6 або додаткова категорія 6), а також від правил установки, розроблених Асоціацією EIA / TIA (Асоціацією електронної промисловості / Асоціацією телекомунікаційної промисловості).
Неекранована вита пара - основа всіх сучасних цифрових мереж
4-парний UTP-кабель однаково цінний при передачі даних як аналогових, так IP-систем відеоспостереження. У гібридної відеосистеми для передачі аналогових зображень необхідна тільки одна пара UTP-кабелю, а рашта три пари використовуються в інших цілях, як правило, для передачі електроенергії та телеметричних даних.
Переваги гібридної відеомережі:
• Дозволяє передавати аналогові відеозображення на відстань в одну милю і постачає (недорого) електроенергію низької напруги на відеокамеру на відстані, більшій ніж PoE (живлення по Ethernet).
• Використання аналогових відеокамер і гібридних цифрових пристроїв відеозапису для забезпечення максимальної ефективності.
• Потокове відео високої чіткості зі швидкістю передачі 60 зображень в секунду (стандарт NTSC) при незначній взаємодії з ЛВС.
• Всього лише одна IP-адреса на кожен цифровий пристрій відеозапису в порівнянні з безліччю IP-адрес на кожну відеокамеру.
• Для проведення планового технічного обслуговування мережі немає необхідності зупиняти роботу гібридної системи відеозапису.
• Телеметричні дані і відеозображення передаються без запізнення.
• Захист від вірусів необхідно застосовувати тільки до цифрового пристрою відеозапису, а не до всіх відеокамер.
• Є відносно недорогим, відповідним стандартам етапом повного переходу до IP-системам.
Стаціонарна мережа UTP-кабелів реалізує чітку надавану для сертифікації / перевірці схему кабельної розводки, що йде від сторони управління або головного інформаційного центру через комутаційну стійку до проміжного інформаційного центру і далі до розподільних коробок, найближчих до мережевих відеокамер.
На малюнку показано, як буде виглядати приймально-передавальна система передачі даних, живлення та відеозображень при використанні обладнання, що постачає відеокамеру електроенергією і передавального відеозображення і телеметричні дані з основної стаціонарної мережі з використанням UTP-кабелів.
При використанні коаксіального кабелю для досягнення аналогічних функціональних можливостей знадобиться провести кабелі трьох різних типів. Системи на основі IP-технологій мають ті ж переваги: один 4-парний UTP-кабель передає IP-відеосигнал Ethernet, постачає відеокамері електроенергією через PoE (Power over Ethernet - живлення по Ethernet) і управляє PTZ-камерою (камерою стеження "панорама / нахил / зум ").
Однною з переваг гібридних відеосистем є їх відносно низька вартість.
Використання гібридних систем зі стаціонарною мережею кабелів є економічно вигідним і раціональним вибором. На вартість установки будь-якої системи значно впливають витрати на робочу силу. Істотне зниження вартості аналогових систем було досягнуто завдяки використанню між панелями з проміжним і головним інформаційними кадрами багатопарного UTP-кабелю (25, 50, 100 пар і т. д.).
Щоб перейти до використання цифрових систем, просто відключіть трансивери і встановіть цифрову відеокамеру і відповідне PoE-обладнання, згідно з технічними вимогами. При цьому в кабельній інфраструктурі нічого міняти не потрібно. Цей найбільший елемент вже встановлений і не вимагає додаткових витрат.
Користувачеві надається можливість вибору середовища передачі даних, яке використовується в кабельній інфраструктурй, що в свою чергу робить систему гнучкою в плані міграції. Найбільш поширеним середовищем передачі IP-даних є UTP-кабель. Завдяки використанню UTP-кабелю ЛОМ та центри даних перейдуть на наступний рівень якості передачі даних при збереженні поточної високої швидкості передачі даних по волоконному кабелю. Таким чином, стають доступними оновлені мережі фізичних засобів охорони, ЛВС і центри даних в легко розпізнаваній стандартній конфігурації, але за нижчою ціною. Незалежно від того, яку систему ви використовуєте - аналогову, гібридну або систему наскрізної передачі даних на основі IP-технологій, - на UTP-кабель варто звернути особливу увагу.